Łatwe liczby czyli jak obliczyć BMI, żeby się nie namęczyć.

Co ma piernik do wiatraka? A co mają wspólnego twoja waga i kalkulator? Przekonajmy się!
Każdy wie czym jest to proste w obsłudze urządzenie, jakim jest kalkulator. Pomaga nam on w różnych obliczeniach oraz ułatwia życie, tym bardziej jeśli jesteśmy leniwi. A zobaczmy teraz na coś podobnego – kalkulator wagi. Te dwie rzeczy mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. Obie przydatne i niewiele trzeba się namęczyć, aby sobie pomóc. Tyle że zwykły kalkulator może wyliczyć nam sumy czy różnice, a ten od wagi, pokaże czy nasza masa jest “zbyt ujemna”, prawidłową czy może nawet “nazbyt dodatnia”.

 

Takie obliczenia można oczywiście wykonać sposobem: kartka i długopis w dłoń, a potem liczymy, ale po co skoro ma się kalkulator? Można takowy znaleźć na jednej z wielu stron Internetu. W erze technologii nie powinno nam to sprawić problemu. Niektóre z nich mogą nam nawet pokazać, ile powinniśmy przytyć czy ile kilogramów zrzucić, żeby nasza waga była na dobrym poziomie.
Dlatego, kiedy następnym razem zastanowisz się nad tym czy ważysz tyle, ile w zasadzie powinieneś, wpisz w przeglądarce frazę “kalkulator wagi”, a reszta już pójdzie jak spłatka.

Możesz również polubić…