Po co informatykom niemiecki? Szkoła języka niemieckiego w Warszawie

W Polsce kształcimy naprawdę bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę jeśli chodzi o obszar IT. Nasi absolwenci po studiach informatycznych są wręcz rozchwytywani na całym świecie i to niezależnie czy uczelnię kończyli oni w mieście Warszawa, Wrocław czy Kraków. Ostatnio zauważono, że kraje niemieckojęzyczne wysoce cenią sobie umiejętności naszych informatyków.

Okazało się, że potrzebny jest kurs niemiecki dla informatyków. A dlaczego? Osoby kończące informatykę znają (i to w bardzo dobrym stopniu!) język angielski, który jest międzynarodowym językiem programowania. Jeśli jednak taki informatyk chce wyjechać do pracy w kraju niemieckojęzycznym, to dla własnego bezpieczeństwa przed wyjazdem powinien odwiedzić taki przybytek jak szkoła języka niemieckiego. Kurs niemiecki dla informatyku zdecydowanie ułatwi życie codzienne takiemu informatykowi, jeśli właśnie wyjedzie do pracy do kraju niemieckojęzycznego. Nie wszyscy bowiem mieszkańcy Niemiec, Austrii czy Szwajcarii posługują się biegle językiem angielskim – nawet w takim miescu pracy, gdzie zatrudniani są informatycy, a przedsiębiorstwo jest z branży IT.