Akademia Żaków w Bielsku-Białej

Trudno wybrać idealne zajęcia dodatkowe dla dzieci w ofercie tak wielu placówek edukacyjnych. Poszukując takich lekcji, warto przede wszystkim zapytać, na jakie zajęcia chce uczęszczać dziecko. W ten sposób najmłodsi szybciej przyswoją wiedzę oraz nowe umiejętności. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły zarówno na zajęcia normalne, jak i dodatkowe? Oto krótki poradnik.

1. Akademia Żaków – szkoła podstawowa
  2. Prywatna szkoła podstawowa Bielsko-Biała
  3. Zajęcia dodatkowe w szkole

Akademia Żaków – szkoła podstawowa

Małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego warto wybrać dla swoich pociech dobrą placówkę, która w odpowiedni sposób zachęci najmłodszych do samodzielnego zdobywania wiedzy. Taką instytucją jest Akademia Żaków – szkoła podstawowa. Jest to prywatna szkoła, która zatrudnia najlepszych nauczycieli i pedagogów. Główne założenie zajęć polega na nauce przez zabawę. Liczne badania pokazały, że najmłodsze dzieci właśnie w ten sposób najlepiej i najszybciej przyswajają wiedzę, co pozwala im ćwiczyć pamięć i koncentrację. Placówkę Akademia Żaków wyróżnia przede wszystkim indywidualne podejście do każdego ucznia. Takie prowadzenie zajęć pozwala na dostosowanie zadań do poziomo i stanu rozwojowego najmłodszych. Jak podkreślają nauczyciele, uczniowie mają bardzo różne predyspozycje. Rolą pedagoga jest nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz także rozpoznanie zdolności dzieci. Czy takie podejście możliwe jest w publicznych placówkach? Duża liczba dzieci, nawet przy największych staraniach dobrych nauczycieli, uniemożliwia skupienie się na indywidualnych potrzebach jednostki. Inaczej jest w szkołach prywatnych, gdzie kładzie się nacisk na tworzenie wielu oddziałów o małej liczebności.

Prywatna szkoła podstawowa Bielsko-Biała

Szkoła podstawowa kształci podopiecznych według ściśle określonego programu ustalonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Innowacyjne mogą być metody przekazywania wiedzy. Dzieci kończąc szkołę, są przygotowane do wszystkich egzaminów, które pozwolą im na dalszą edukację w najlepszych placówkach. Ważną rolę odgrywają także zajęcia sportowe, dzięki którym dzieci zachowają zdrowie i wypracują kondycję fizyczną. Warto także zwrócić uwagę na budynek szkoły. Pomieszczenia są dobrze wyposażone, meble dla uczniów są ergonomiczne. dodatkowo uczniowie mają do dyspozycji ogród z placem zabaw.

Zajęcia dodatkowe w szkole

Dzieci mogą również uczęszczać na różne zajęcia dodatkowe. W Akademii Żaków są to: basem i zajęcia ogólnorozwojowe, drugi język obcy, a także kółko teatralne.