Nadciśnienie – wsparcie, skutki uboczne

Wiele osób skarży się na nadciśnienie, którego genezą jest najczęściej styl życia. Wsparciem dla tego stanu są nie tylko leki przepisane na receptę, ale także pożyteczne suplementy diety, takie jak presuren cardio. Warto wiedzieć, że niewłaściwy wybór suplementu to skutki uboczne, które finalnie prowadzą do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Garść informacji pomoże zachować zdrowie, a przynajmniej nie pogorszyć jego stanu podczas wykrytego nadciśnienia.

Sam stan podwyższonego ciśnienia ma kilka symptomów, na które trzeba zwrócić uwagę. Jeśli masz ból głowy, czarne kropki na oczach, serce ci bije szybciej niż zwykle to znak, że możesz mieć nadciśnienie. Jest ono na tyle groźne, że wszystkie oznaki są pozornie niegroźne i występują także w wielu innych chorobach. Należy do nich także pocenie się oraz chroniczne zmęczenie, na które uskarża się wielu Polaków, zwalając winę na tryb pracy.

Co robić, gdy wykryją nadciśnienie?

Po konsultacji lekarskiej trzeba zastosować się do wszelkich zaleceń. Suplementacja może stanowić wsparcie dla terapii i służyć z pożytkiem dla chorego. Oczywiście pod warunkiem, że będzie ona stosowana z głową i z zastosowaniem odpowiednich zasad. Warto wybierać pośród produktów, mających w składzie naturalne składniki, takie jak na przykład pokrzywy, głóg, czy całą gamę witamin, których nam w większości brakuje.

Skutki uboczne zażywania leków na nadciśnienie

Wszystkie leki wywołują skutki uboczne, które są tym niebezpieczniejsze, im więcej pacjent ma chorób współistniejących. Jeśli chodzi o niechciane efekty zażywania lekarstw ma nadciśnienie, zaliczają się do nich zaburzenia elektrolitowe, zaburzenia metaboliczne, bóle, obrzęki, a nawet skurcz oskrzeli. O tych wszystkich niedogodnościach powinien poinformować lekarz. Rzadko jednak wspomina on, że skutki uboczne towarzyszą także podczas nagłego odstawienia leków, które wywołuje w organizmie szok. Suplementy diety oparte na witaminach, gwarantują bezpieczeństwo stosowania i są przyjazne dla organizmu.Takim właśnie suplementem diety jest Presuren cardio, który nie wywołuje skutków ubocznych. Warto natomiast przeanalizować interakcję suplementów diety ze stosowaniem lekarstw.

Pamiętajmy, że w tym wypadku wiedza może uratować zdrowie, a nawet życie.

 

Możesz również polubić…