Obozy językowe – czy warto?

Kiedy przychodzą wakacje, nasze pociechy przestają chodzić do szkoły, a my martwimy się, że zapomną wszystkiego, czego nauczyły się w poprzednim roku. Szczególnie martwiąca jest dla nas ich znajomość języka angielskiego, który jest przecież tak ważny w obecnych czasach. Dlatego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego połączony z obozem letnim. Co nasz maluch może na tym zyskać?

Dlaczego warto?

Taki kurs angielskiego gwarantuje, że dziecko będzie mówiło w obcym języku przez cały czas, kiedy przebywa na danym wyjeździe. Dzięki temu nie tylko nie zapomni tego, czego nauczyło się w szkole, ale też nabędzie nowe umiejętności, których nie udałoby się zdobyć mu na zwykłych lekcjach. Wyszkoleni lektorzy języka angielskiego zadbają o to, żeby każdy mówił wyłącznie w języku obcym, dzięki czemu nasze dziecko będzie zmuszone do wykorzystywania zdobytych umiejętności.

Pożyteczne wakacje

Oczywiście na obozie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, ale dlaczego by nie połączyć jej z nauką? Organizatorzy zadbają o to, by nasze dziecko spędziło czas nie tylko na zabawie, ale też na nauce. Będzie ono brało udział w przeróżnych grach i zabawach dostosowanych do jego wieku. W dodatku, będzie ono mogło zobaczyć kawałek świata, bo w plan obozu z pewnością będzie wpisane jakieś zwiedzanie okolicy.

Nowe przyjaźnie na całe życie

Kolejną zaletą wysłania dziecka na obóz jest fakt, że z pewnością pozna ono tam wiele nowych ludzi i być może uda mu się zawrzeć przyjaźnie, które będą trwały przez całe życie. Nic tak nie zbliża ludzi do siebie jak spędzanie ze sobą czasu na dobrej zabawie, a to właśnie zapewniają obozy językowe. W dodatku, jeśli dziecko polubi osoby, które poznało na obozie, prawdopodobnie będzie chciało na niego wrócić w przyszłym roku!

Podsumowując, kurs angielskiego w formie obozu jest świetnym pomysłem! Sprawi on, że nasz maluch będzie uczył się przez zabawę, a w dodatku my będziemy mieli przynajmniej tydzień tylko dla siebie!

 

Możesz również polubić…