Rolety? Warto je mieć!

Rolety okienne z jednej strony mogą być elementem ozdobnym, a z drugiej strony przyczyniają się do zmniejszenia utraty ciepła. Chronią także przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Oferta dostępna na rynku jest szeroka i bardzo urozmaicona. Czeka na nas wiele modeli w różnych wersjach kolorystycznych. Możemy wybrać rolety wewnętrzne lub rolety zewnętrzne. Dużym zainteresowaniem cieszą się rolety rzymskie, rolety wolnowiszące, a także rolety okienne dzień noc. Wybór jest naprawdę duży. Każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znajdzie typ rolety spełniający jego potrzeby i oczekiwania. Przemyślany wybór zapewni stylowy wygląd, optymalną funkcjonalność i zatrzymanie promieni słonecznych.

Rolety wewnętrzne – największy przyjaciel ram okiennych

Rolety wewnętrzne są funkcjonalne i estetyczne. Dobrej jakości rolety zaciemniające z jednej strony dekorują okna kuchni, salonu czy pokoju dziennego, a z drugiej zabezpieczają przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia. Roleta okienna może być przygotowana na wymiar, dzięki czemu nie będzie wystawała poza ramę okna. Nawet jeśli jesteśmy posiadaczem okien dachowych, możemy zamówić odpowiednie osłony okienne. Dzięki temu małe pomieszczenia na poddaszu nie będą się nagrzewały.

Plisy okienne, czyli estetyczna harmonijka.

Plisy okienne to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej gości w naszych domach. Przybierają kształt harmonijki zamontowanej na ramie okiennej. Mogą rozciągać się na całą wysokość okna, a zastosowany mechanizm pozwala na duży zakres ruchu. Plisy sprawdzą się również w sytuacji, kiedy nasze okna maja niestandardowe wymiary i tradycyjne rolety nie pasują. Można zastosować je w kuchni, pokoju dziennym, a nawet gabinecie. Są to również idealne rolety na okna dachowe. Przy wyborze warto kierować się dobrym wykonaniem i odpowiednią jakością użytych materiałów. Trzeba zwrócić uwagę na gęstość materiału oraz jego fakturę. Dużym zainteresowanie cieszą się pastelowe odcienie, które nadają lekkości i ładnie się prezentują.

Co warto wiedzieć o roletach okiennych dzień noc?

Rolety klasyczne mogą być ciekawą alternatywą dla zasłon i firanek. Dzięki bogatej kolorystyce, a także różnorodności faktur, bez problemu można dopasować model do swoich potrzeb. Skutecznie chronią przed ciekawskim okiem sąsiadów i zabezpieczają przed słońcem. Modelem uniwersalnym, który dobrze sprawdza się we wszystkich rodzajach pomieszczeń, są rolety dzień noc. Wykonane z naprzemiennych pasów, które zaciemniają, jeśli jest taka potrzeba lub przepuszczają światło do pomieszczenia. Zapewniają piękny wystrój okien i gwarantują maksymalną praktyczność użytkowania. Dzięki wykonaniu z dwuwarstwowej tkaniny pozwalają na płynną regulację ilości światła wpadającego do pokoju.

Możesz również polubić…