Sposoby do walki z pchłami

Jednym z największych wrogów naszych czworonożnych przyjaciół z pewnością są pchły. To one często nie pozwalają im zasnąć i wprawiają je w stan rozdrażnienia. Często my sami boimy się, że pchły te mogą przeskoczyć na nas samych. Co więc zrobić w takich przypadkach i jak pozbyć się pcheł?
Istnieją różne domowe sposoby, ale możemy również udać się do weterynarza czy najbliższego sklepu zoologicznego i zaopatrzyć się w różnego rodzaje krople, maści czy obroże przeciwpchelne które z pewnością pomogą nam wygrać tą nierówną walkę.

Warto również wykorzystać ten fakt, że pchły strasznie nie lubią zapachu octu. Wystarczy wetrzeć go jedynie w sierść naszych pupili, a pchły z pewnością szybko się wyniosą. Dodatkowo ocet nabłyszczy sierść naszych zwierzaków przez co będzie się sprawiać wrażenie zdrowszej i bardziej zadbanej.
Na rynku istnieje obecni równie ultradźwiękowy odstraszacz pcheł, który stosuje się jako metodę prewencyjną w celu zabezpieczenia zwierząt domowych.
Ważne jest aby pozbyć się pcheł jak najszybciej bo jak się okazuje mogą one być nosicielami niektórych chorób, co może stanowić zagrożenie dla nas jak i naszych pupili.

artykuł powstał dzięki www.petportal.pl

Możesz również polubić…