Jak wycenić druk 3D? Jak ocenić ile będzie nas kosztował obiekt wykonany przy pomocy drukarki 3D?

Częstą barierą jaką stawiamy sobie przed skorzystaniem z usługi druku 3D jest obawa przez ceną wydruku wykonanego przy pomocy drukarki 3D. Nie jesteśmy w stanie poznać kryteriów na jakich podstawie drukarnia 3D wyceni nam wykonanie określonego modelu. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić z czego składa się cena wydruku 3D w profesjonalnej drukarni 3D

Po pierwsze – wielkość wydrukowanego na drukarce 3D podstawą wiedzy jak wycenić druk 3D

Tak jak w innych metodologiach produkcji, druk 3D jest wprost proporcjonalnie zależny od wielkości wykonywanego detalu. Ilość użytego materiału oraz czas druku 3D wpływa na finalną cenę druku 3D. Są to dwa podstawowe parametry, które drukarnia 3D bierze pod uwagę podczas procesu wyceny. Warto mieć na uwadze, że na etapie wstępnym warto podać możliwie precyzyjny wymiar obiektu – doprecyzuje on wycenę wydruku 3D.

Po drugie – skomplikowanie detalu do druku 3D przekłada się na wycenę druku 3D

Duża liczba szczegółów w modelu do druku 3D nawet w niewielkim obiekcie istotnie przekłada się na czas pracy drukarki 3D, gdyż ta musi pracować wolniej i dokładniej ze względu na konieczność odwzorowania detalu. Dodatkowo w pewnych sytuacjach drukarka 3D musi dodrukować tzw. podpory, które ułatwią druk precyzyjnych, przestrzennych elementów, co również przekłada się na wycenę druku 3D.

Po trzecie – użyty materiał istotnym składnikiem wyceny druku 3D

Tworzywo, z którego wykonamy obiekt z drukarki 3D, jest również istotnym składnikiem wyceny druku 3D. Najpopularniejszy filament nie jest drogim tworzywem, jednak gdy zdecydujemy się na bardziej zaawansowane materiały – wycena druku 3D wzrośnie. Oczywiście każdy z nich ma swoje inne właściwości jak np. podwyższoną trwałość, lub lepsze właściwości do obróbki – warto skonsultować to z drukarnią 3D na etapie wyceny.

Podsumowanie – jak wycenić druk 3D i nie przepłacić?

Podsumowując – pytanie jak wycenić druk 3D, wynika z wielu istotnych czynników, takich jak materiał, szczegółowość czy wielkość wydruku. Warto przed zleceniem skonsultować z drukarnią 3D wszystkie szczegóły wyceny przed podjęciem ostatecznej decyzji o druku 3d. Zobacz więcej na https://tower3d.pl/drukarka-3d-speeder-500/

Możesz również polubić…