Odchudzanie czas zacząć! Tylko jak?

Wielu z nas chętnie pozbyłoby się kilku zbędnych kilogramów. Jednak często mimo szczerych chęci, trudno zabrać się za ćwiczenia i dietę. Co więcej, czasami kiedy już zaczniemy, szybko odpadamy z sił. Nierzadko wynika to z niewiedzy.

1. Nie taki ruch straszny

2. Suplementacja dla początkujących

Dieta oraz ćwiczenia to największe wyzwanie dla każdego, kto dąży do poprawy swojej sylwetki. Jeśli nie poszerzymy swojej wiedzy na temat odpowiedniego treningu oraz suplementacji, zadanie regularnego ruchu i restrykcyjnego systemu odżywiania się może być ponad nasze siły. Dlatego warto poznać kilka zasad, którymi powinien kierować się początkujący.

Nie taki ruch straszny

Spora część z nas prowadzi siedzący tryb życia. Spędzamy cały dzień w biurze, zapewne przed ekranem komputera, by w domu również wygodnie rozsiąść się przed telewizorem. Dla takich osób początki ćwiczeń mogą być szczególnie trudne, ponieważ pozbawiony ruchu organizm będzie zaskoczony nagłą zmianą stylu życia. Dlatego jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby od razu pobiec kilka kilometrów albo spędzić godzinę na siłowni, warto zacząć od mniej wymagających aktywności. Długi spacer, powyżej 30 min, przynajmniej trzy razy w tygodniu może być świetnym początkiem zmiany na lepsze. Z czasem możemy delikatnie przyspieszyć, zmienić tempo na szybki marsz, by już po kilku tygodniach swobodnie biegać bez bolesnych zakwasów każdego dnia. Podobnie jest z innymi treningami. Jeśli przez długi czas nie mieliśmy hantli w dłoniach, nie porywajmy się od razu na kilkudziesięciokilogramowe sztangi. Półgodzinne ćwiczenia, nawet przed wspomnianym telewizorem, będą początkiem drogi do lepszej sylwetki.

Suplementacja dla początkujących

Ćwiczenia oraz dieta to podstawa sukcesu w odchudzaniu. Jeśli chodzi o jedzenie, zasada jest podobna do ćwiczeń. W pierwszej kolejności powinniśmy ograniczyć niezdrowe produkty w swoim menu. Słodkie napoje, słone przekąski, słodycze, duże ilości alkoholu – te produkty jako pierwsze powinny trafić na naszą czarną listę. Z czasem możemy też skupić się na pozostałych posiłkach i ulepszać je tak, by miały jak najlepszy skład. Oczywiście niezwykle ważna jest silna wola. Suplementy mogą pomóc utrzymać dietę, np. poprzez wywołanie uczucia sytości lub zmniejszenie łaknienia. Odżywki dostarczą nam też niezbędnych witamin i minerałów, które są niezbędne do utrzymania naszego organizmu w optymalnej formie. Bardzo ważne podczas ćwiczeń są napoje izotoniczne. Możemy kupić je w sklepie lub zrobić je samemu na bazie wody, miodu, soli himalajskiej oraz cytryny. Pozostałe składniki możemy dobrać wedle własnych upodobań.

 

Możesz również polubić…