Jak przechowywać swoje cyfrowe pieniądze.

Wiele osób decydują się wziąć udział w transakcjach na rynku kryptowalut, jest to często sposób na lokowanie swoich wolnych środków. Notowania kryptowalut nie są podatne na sytuację ekonomiczną i gospodarczą kraju. Kryptowaluty są również odporne na działania inflacji. Cyfrowe pieniądze możemy zdobyć na kilka sposobów, najszybciej i anonimowo możemy wymienić w kantorze kryptowalut.

Portfel wirtualny

Kiedy już zdobyliśmy kryptowaluty, należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Najlepszym miejscem do ich trzymania się internetowe portfele. W takim portfelu są one lepiej chronione niż w banku. Jednak ważna jest również ochrona urządzania, na którym korzystamy z takiej stronie. Na naszym komputerze lub telefonie powinno znajdować się oprogramowanie przeciwwirusowe, trzeba zadbać o regularne skan urządzenia z podejrzanych plików. Ponadto kategorycznie zabronione jest trzymanie loginu i hasła na swoim urządzeniu. Należy również sprawdzić, czy strona jest dodatkowo chroniona za pomocą dodatkowego szyfrowania, przed adresem strony powinny znajdować się kłódeczka. Loguje się na stronę, warto się upewnić czy jest to właściwa witryna, często hakerzy tworzą bardzo podobne strony, które są przynęta do wyłudzenia danych.

Inwestować należy mądrze, rynek cyfrowych walut nadal się rozwija, jego przyszła sytuacja jest trudna do przewidzenia. Warto dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, aby nie zostać ofiarą hakera, i nie stracić swoich pieniędzy.

 

Możesz również polubić…