Edukacyjne zabawy dla dzieci

Edukacyjne zabawy dla dzieci

Kiedy zmuszeni jesteśmy pozostać w domu z kilkulatkiem, wielu rodziców zastanawia się, jak uatrakcyjnić czas maluchom. Dzieci w wieku przedszkolnym pozbawione towarzyszy zabaw, często się nudzą. Jakie rozwijające zabawy dla dzieci zapewnią rozrywkę najmłodszym i spełnią rolę edukacyjną?

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Małe dzieci lubią wszystkie zadania manipulacyjne. Formowanie ludzików z masy solnej lub ciastoliny jest dobrym pomysłem na ćwiczenie motoryki małej i rozwijanie kreatywności. Takie rozwijające zabawy dla dzieci możemy uzupełnić o własnoręczne wykonanie masy plastycznej. Maluch wraz z rodzicem może stworzyć masę solną lub domową ciastolinę.
Jeśli mamy na myśli edukacyjne zabawy dla dzieci, możemy w tym celu posłużyć się figurkami zwierząt oraz mapą. Na dużej mapie umieszczamy gatunki charakterystyczne dla danego kontynentu. Wówczas dziecko uczy się, nie tylko rozpoznawania zwierząt, ale i przyswaja naukę geografii.

Edukacyjne zabawy dla dzieci

Edukacyjne zabawy dla dzieci

Edukacyjne zabawy dla dzieci – pomysły online

Jeśli zastanawiamy się, jakie rozwijające zabawy wprowadzić dla naszej pociechy, możemy sięgnąć po zasoby internetu. W sieci znajdziemy filmy z ćwiczeniami ruchowymi dla najmłodszych. Możemy też zaopatrzyć się w płyty z piosenkami dla dzieci. Uwrażliwianie przez muzykę, niesie wiele korzyści i pozwala na upust nagromadzonej energii.
Inne edukacyjne zabawy dla dzieci to wspólne wykonywanie doświadczeń. Do tego wystarczy woda i olej, cukier lub sól, by pokazać właściwości wody. Możemy też posłużyć się balonami i skrawkami papieru, żeby unaocznić elektryzowanie się przedmiotów.

W poszukiwaniu odpowiedzi na to, jakie rozwijające zabawy będą najlepsze dla naszych dzieci możemy korzystać ze stron przedszkola lub szkoły. Placówki edukacyjne oferują dostęp do przydatnych linków. Wśród proponowanych stron, znajdziemy ofertę do wirtualnego muzeum, gry logiczne oraz język angielski.
Pamiętajmy, że edukacyjne zabawy dla dzieci wymagają zaangażowania opiekunów. Markotny i ospały rodzic nie jest dobrym przewodnikiem. Optymistyczna postawa i zainteresowanie potrzebami dzieci, mogą przynieść wiele korzyści i zapobiegają nudzie oraz złym humorom. Zacznij rozwijać swoje dziecko w nauce języka angielskiego w Legionowie

Możesz również polubić…