Jakie książki młodzieżowe warto zakupić?

Wiele osób dorosłych zastanawia się, jakie są najlepsze książki młodzieżowe. Zakup wartościowego prezentu wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajmy, że regularne czytanie pozwala poszerzyć horyzonty. Skutecznie wspomaga ono rozwój intelektualny oraz kształtuje osobowość. Wybór lektury nie może być jednak przypadkowy! Niektóre tytuły są wyjątkowo nudne, przez co przebrnięcie przez kilka rozdziałów wydaje się być ogromnym wyzwaniem. Ci, którzy chcą uniknąć nieudanego zakupu powinni zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Książki z lat młodości

Książki młodzieżowe które warto przeczytać są ponadczasowe, a więc taki zakup zawsze będzie udany! Dobrze jest przypomnieć sobie ulubione tytuły z lat młodości. Oczywiście czasy się zmieniają, jednak nie oznacza to, że lektury napisana kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu są obecnie nieaktualne. Fantastycznym przykładem jest m.in. “Harry Potter”, “Władca pierścieni”, czy też “Zmierzch”. Lata mijają, jednak ich popularność nadal znajduje się na wysokim poziomie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nastolatek będzie zachwycony takim podarunkiem! Ważne jest jednak to, aby upewnić się, że książkowe klasyki nie znajdują się już w jego biblioteczce! Jest to szczególnie istotne, jeśli planujemy zakup prezentu dla dziecka, z którym nie spędzamy zbyt dużej ilości czasu. Pomocni mogą okazać się rodzice!

Lider rynku antykwarycznego w Polsce - ponad pół miliona książek

Lista bestsellerów

Ciekawe książki dla młodzieży znajdują się na liście bestsellerów, a więc nie zaszkodzi się z nią zapoznać. To fantastyczna opcja, jeśli kompletnie nie znamy upodobań obdarowywanej osoby. Ponadto, istnieje duża szansa, że nie posiada ona w swojej kolekcji literackich nowości, które zostały wydane kilka miesięcy temu. To najprostszy sposób dla tych, którzy nie mają czasu do zastanowienia. Czasami potrzebujemy upominku “na już”, więc odpada zapoznawanie się z licznymi recenzjami czytelników. Listę najpopularniejszych książek można znaleźć w sieci w ciągu kilku sekund. Dobrze jest rozważyć złożenie zamówienia online, ponieważ dzięki temu można zwykle sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że bestsellery są dość drogie.

Opinie znalezione w sieci

Nie masz pojęcia, co czytają współcześni nastolatkowie? Zajrzyj do mediów społecznościowych lub na fora tematyczne, a z pewnością sporo dowiesz się na ten temat. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na duży wydatek (np. zakup serii składającej się z kilku tytułów), to zajrzyj do internetowego antykwariatu Tezeusz. Używane książki są tańsze, a dzięki nim można przyczynić się do ochrony planety.

 

Możesz również polubić…