Ochrona w boksie to podstawa

Są takie sporty, gdzie w szczególny sposób trzeba się zabezpieczyć. Do takich sportów zdecydowanie należy boks. Ta dyscyplina sportu może być bolesna, ale można tego uniknąć jeśli tylko zastosuje się odpowiednie zabezpieczenia. W boksie trzeba zabezpieczyć przed urazami różne części ciała, niektóre z nich są oczywiste, takie jak na przykład głowa czy zęby. Ale są i mniej oczywiste miejsca, o których nie zawsze się pamięta.

Osłona krocza

Każdy mężczyzna który uprawia z pasją boks, powinien też pamiętać o zabezpieczeniu swojego krocza. Cios w to miejsce może być bardzo bolesny, lepiej więc unikać ryzyka i zabezpieczyć także ten rejon. Do zabezpieczenia tego rejonu, służą suspensory https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/suspensory. To specjalne osłony krocza, które są ściśle przeznaczone dla sportów walki. Należy je zakładać przy każdym treningu sparingowym a także na każdą walkę. Przy indywidualnym treningu nie trzeba tego robić, w każdej innej sytuacji tak.

Bezpieczny sport

Ciosy w krocze są zabronione w boksie, za taki cios grozi kara. Ale czasem nieumyślnie cios sięgnie w to miejsce, dlatego lepiej chuchać na zimne i zabezpieczyć się na wszelki wypadek, by później nie potrzebnie nie cierpieć. Tego typu ochraniacze są dosyć tanie, są też dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Są lekkie i nie stanowią obciążenia w czasie walki.

Możesz również polubić…