Wspomnienia ze szkoły

Dziady, Balladyna, Ogniem i mieczem, Chłopi, Wesele i wiele innych pięknych lektur. Codzienny głos polonistki, która upomina nas, by zabrać się za zgłębianie wiedzy.

Czasy się zmieniają

Z dnia na dzień stajemy się coraz starsi, a wspomnienia pozostają na długo w pamięci, jednak najczęściej najsilniej utrwalają się sytuacje, gdzie czuliśmy stres, strach. Pomimo wielu niepowodzeń w dniu dzisiejszym po latach z uśmiechem na twarzy wiele osób wspomina rygorystyczną polonistkę. Nieraz złapać można było negatywną ocenę, jednak podjęcie kolejnej próby przynosiło efekty. Efektem jest możliwość tworzenia obecnie dzieł, bez zastanowienia, nie straszna nam ortografia i interpunkcja. Kolejny referat do napisania? Nie już nie dzisiaj, w dniu dzisiejszym możemy jedynie przejrzeć stary zeszyt i zaczytać się w pięknych lekturach, gdzie młodzi ludzie ich nie rozumieją, gdzie młodzież jest zniesmaczona czytaniem. Po wielu dobrych latach wszyscy sięgają znów na półkę, by zagłębić się ponownie we wspaniałym tekście.

Referat budowa to dalej hasło, które już na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jednak dzisiaj nie musimy się obawiać pisania pism do urzędu czy też każdej innej instytucji. Dobrze przekazana wiedza utrwala się na zawsze, możemy coś zapomnieć, jednak duża część pozostaje w nas, może czasem po prostu bardziej ukryta, uśpiona gdzie budzi się z Nienacka, w najmniej oczekiwanym momencie. A my możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o poprawną polszczyznę, która dla wielu wciąż jest bardzo trudna.

Możesz również polubić…